Jak zachęcić dziecko do jedzenia owoców? - Psychologia Dziecka

Dzieci nie zawsze są chętne do próbowania nowych potraw. Nawet smaczne owoce nie zawsze cieszą się zainteresowaniem dziecka, a przecież witaminy konieczne są dla jego prawidłowego rozwoju. Kiedyś już pisaliśmy o tym, jak zachęcić dziecko do próbowania nowych smaków – dziś pomysł na to, jak przygotować owoce, by dziecko chciało je jeść.

Jak wykazały niedawne badania opublikowane w czasopiśmie Appetite, dzieci znacznie chętniej jedzą owoce, jeśli wykonamy z nich interesującą i ciekawą dla oka „instalację”. Zrobienia z jabłka jeża, czy biedronki z  truskawki sprawia, że dzieci jedzą owoców dwa razy więcej niż w przypadku, kiedy damy im do ręki zwykłe jabłko.

Esther Jansen, która prowadziła badania nad sposobem uatrakcyjnienia posiłków owocowych dzieciom podkreśla jednak, że nasze maluchy szybko się nudzą. Trzeci jeż z jabłka w tygodniu nie da już niestety żadnego efektu – musimy więc wymyślać coraz to nowe sposoby na zmienianie nudnych pomarańczy w futurystyczne statki kosmiczne. Tu znajdziecie pomysł na zrobienie pieska z gruszki, a tu pomysł na to, jak urozmaicić dzieciom kanapki do szkoły i sprawić, by chciały je jeść!

Możesz zajrzeć również do naszego sklepiku:
https://psychologiadziecka.org/sklep

1 thoughts on “Jak zachęcić dziecko do jedzenia owoców?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarządzaj plikami cookies