12 sposobów na uspokojenie trudnych emocji - Psychologia Dziecka

Masz takie momenty w swoim życiu, kiedy trudne emocje są tak silne, że trudno Ci funkcjonować? Lęk, panika, gniew, frustracja, rozżalenie… Człowiek zwija się w kłębek, a świat miażdży go swoimi łapami. Jest coraz ciaśniej i nie można oddychać…

To są takie chwile, kiedy mózg traci łączność z korą przedczołową. Trudno wytłumaczyć samemu sobie, że to nie koniec świata, bo umysł przekonuje, że ależ owszem, giniemy.

Warto nie dać się pożreć swoim lękom, smutkom i wszystkim innym emocjom. Są ważne i niosą ze sobą bardzo wartościowe informacje o nas samych. Kiedy jednak racjonalna część mózgu się „wyłącza” i nie ma nic, poza emocjami, to dobry moment na ręczną aktywację kory przedczołowej.

Jak to zrobić?

Załączone grafiki przedstawiają listę sposobów na tzw. uziemienie, czyli ręczne „uruchomienie” łączności między emocjonalną i racjonalną częścią mózgu.

12 sposobów 1
12 sposobów 2
12 sposobów 3
12 sposobów 4
12 sposobów 5
12 sposobów 6
12 sposobów 7
12 sposobów 8
12 sposobów 9

Tak silne emocje mogą występować w wielu trudnych sytuacjach w życiu. Mamy materiały i publikacje, których celem jest znalezienie sposobów na radzenie sobie w trudnych momentach życia.

49,00 
39,00 
+
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
35,00 41,00 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarządzaj plikami cookies