Jak nazywa się Twoje święto - Psychologia Dziecka

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Niektórzy mówią, że jest to kolejna rocznica urodzin Walta Disneya i z tego powodu to święto przylgnęło do 5 listopada. Z kolei inne źródła podają, że wybitny twórca urodził się dopiero 5 grudnia. Jest to więc pewna niespójność.

Zostając jednak przy wersji o zorganizowaniu konkretnego święta na cześć jednego z utalentowanych ludzi – to dobry moment, żeby na chwilę zatrzymać się w pędzie życia.

Kiedy masz urodziny?

Możliwe, że gdybyśmy wszyscy powiedzieli chórem swoje daty narodzin, to większość terminów pokryłaby się. Może w ten sposób wymienilibyśmy wszystkie 366 dni (pamiętamy o Was –  Ludzie z lat przestępnych).

A gdyby pewnego dnia ktoś postanowił upamiętnić Twój dzień narodzin i w tym celu zaplanował w tym ważnym dniu jakieś święto?

Co by to było za święto? Międzynarodowy Dzień czego?

Walt Disney został zapamiętany jako fenomenalny twórca bajek, człowiek z ponadprzeciętną wyobraźnią, wrażliwością na piękno i kreatywnością.

A jak Ciebie postrzegają ludzie?

Które Twoje cechy i zdolności są cenione przez innych?

Albo, co ważniejsze, które cechy i zdolności Ty sam w sobie cenisz?

Gdybyś sam miał moc zostawić po sobie dziedzictwo w postaci takiego święta, jak brzmiałby dumny tytuł tego konkretnego dnia?

Ja chciałabym, żeby 7 maja był Światowym Dniem Walki z Obojętnością. Jest to jedna z misji, która jest dla mnie ważna i chciałabym, żeby pewnego dnia właśnie tak zapamiętali mnie ludzie: ta, która nie była obojętna.

A Ty? Jakie jest Twoje święto?

Listopad sprzyja refleksjom. Ale nie muszą być one pełen nostalgii. Bo jakiekolwiek święto sobie nie zaplanujesz, masz jeszcze całe swoje życie, żeby jego treść była dokładnie taka, jakiej od siebie oczekujesz.

Sto lat wszystkim, którzy dziś świętują swoje urodziny!

______________________________________________________________

A w temacie bajek… W naszym sklepie znajdziesz ciekawych historii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarządzaj plikami cookies