Czy muszę się okaLECZYĆ? – karty pracy

(3 opinie klienta)

39,00 

SKU: pdz-nkr-001 Kategoria:

Opis

Karty pracy Czy muszę się okaLECZYĆ? to narzędzie wspierające proces terapii osób okaleczających się. Przeznaczone są dla młodzieży i młodych dorosłych, od 12 roku życia.

* * *

Jeśli czytasz teraz moje słowa zapewne pracujesz z osobami, które się okaleczają.
Przekraczanie przez pacjenta – często młodzieżowego czy dziecięcego – granic swojego ciała, naruszanie powłoki skórnej wbrew instynktowi samozachowawczemu, widok blizn czasami wielokrotnie pogłębianych wzbudza w nas wiele trudnych emocji. Najczęściej są to:

  • lęk („co jeśli potnie się tak, że go nie odratują?”),
  • bezsilność („nie dam rady mu pomóc”),
  • złość („chce mnie wykończyć”).

Równocześnie, kiedy praca z tego rodzaju pacjentem nam „nie idzie”, a na karku wiszą rodzice wzburzeni, że „terapia nie działa”, budzi się w nas zagrażające przekonanie, że „widocznie jestem złym terapeutą”.
Niniejsze karty pracy są owocem lat mojej pracy z młodzieżą i młodymi dorosłymi, którzy kaleczą swoje ciało, bo inaczej nie potrafią.
Mam nadzieję, że posłużą Ci podczas Twojej pracy i otworzą drogę Tobie i Twojemu pacjentowi do zrozumienia tego objawu i zbudowania umiejętności koniecznych do wykształcenia adaptacyjnych strategii radzenia sobie z napięciem.

Natalia Kroker


Liczba stron: 36 (format: ebook, plik pdf do własnego wydruku).
Uwaga! Materiał jest w formie elektronicznej – plik pdf.
Zobacz przykładowe strony:


Natalia Kroker - psycholog

Natalia Kroker
Psycholog (ukończyła jednolite magisterskie studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim), obecnie w trakcie studiów podyplomowych z zakresu psychoterapii w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wicedyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowym Targu.
Od 2014 roku pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, szczególne miejsce w jej praktyce zajmują kobiety w ciąży i młode mamy.

 

3 opinie dla Czy muszę się okaLECZYĆ? – karty pracy

  1. Magda B. (zweryfikowany)

    Mi bardzo przydatne do pracy z młodzieżą! Polecam

  2. Klaudia – psycholog (zweryfikowany)

    Zakupiłam karty i okazały się świetnym wyborem. Szczerze polecam! Natomiast Panią Natalię zachęcam do dalszego tworzenia

  3. Małgorzata (zweryfikowany)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.