Drewniane czy plastikowe - jakie krzesełko do karmienia wybrać? - Psychologia Dziecka

Bycie rodzicem na pewno nie jest łatwą sprawą – każdy doskonale to wie. Rodziców czeka wiele problemów i decyzji i często okazuje się, że na pierwszy rzut oka proste sprawy stają się całkiem skomplikowane. Idealnym tego przykładem jest konieczność kupienia krzesełka do karmienia dla dziecka. Mebel niby prosty, lecz… No właśnie kiedy wchodzimy do sklepu z akcesoriami dla dzieci, to okazuje się, że istnieje bardzo wiele przeróżnych krzesełek z czym każde ma swoje cechy specyficzne. Przede wszystkim jednak krzesełka do karmienia dzielą się na drewniane i plastikowe. W które lepiej jest zainwestować?

Krzesełka do karmienia dziecka – jak wybrać?

Wbrew pozorom to nie jest łatwy wybór. I niestety pytanie rodziny czy znajomych dużo nam nie pomoże, każdy bowiem będzie twierdził coś innego. Babcie stwierdzą, że lepsze są krzesełka do karmienia drewniane, bo naturalne i solidne, zaś koleżanki powiedzą, że w życiu się drewnianych nie doczyścimy. Kto ma rację ? Co najgorsze – poniekąd obydwie grupy. trzeba bowiem stanowczo podkreślić, że zarówno krzesełko do karmienia drewniane jak i plastikowe ma swoje wady i zalety. I tylko od nas zależy, co bardziej preferujemy.

Krzesełka do karmienia drewniane – zalety

Zacznijmy od opisania zalet krzesełek do karmienia drewnianych. Przede wszystkim takie krzesełka do karmienia są bardzo solidne i wytrzymałe. Nie musimy się obawiać, że dziecko je zniszczy, że się przewrócą itd. Jednocześnie trzeba podkreślić, że takie krzesełko do karmienia wykonane z prawdziwego drewna jest naturalne – dziecku wygodnie się na nim siedzie, drewno przepuszcza powietrze, nie ma problemu z poceniem się. Warto jeszcze dodać, że takie krzesełka do karmienia dziecka drewniane są bardzo estetyczne i ładnie się prezentują w domu.

Krzesełka do karmienia drewniane – wady

Jakie zaś są wady takiego rozwiązania? Otóż krzesełko do karmienia drewniane niestety zazwyczaj nie jest składane. W związku z tym nie możemy go tak łatwo przewieźć na działkę czy do babci. Ponadto jednak nie jest tak łatwo wyczyścić je, szczególnie jeśli nasza pociecha postanowi np. porysować je super mazakami. Takie krzesełko do karmienia wykonane z naturalnego drewna też jest zazwyczaj nieco droższe od plastikowego odpowiednika.

Krzesełka do karmienia dziecka plastikowe – zalety

Jak zaś przedstawiają się zalety plastikowych krzesełek do karmienia? Przede wszystkim są one zazwyczaj dużo tańsze. Ponadto krzesełka do karmienia dziecka wykonane z plastiku najczęściej łatwo się czyści. Nie trzeba ich szorować ani stosować bardzo skomplikowanych metod. Oprócz tego należy dodać, że krzesełka do karmienia plastikowe najczęściej są składane i posiadają możliwość regulacji wzrostu dziecka.

Krzesełka do karmienia plastikowe – wady

Jakie zaś są wady takich krzesełek plastikowych? Przede wszystkim niestety są one najczęściej bardzo niesolidne i mało wytrzymałe. Tu należy pamiętać, aby podczas zakupu naprawdę bardzo dokładnie patrzeć na certyfikaty bezpieczeństwa i atesty. Nie kupujmy najtańszego wyrobu – może on okazać się niezbyt dobrym produktem. Ponadto takie plastikowe krzesełka do karmienia zazwyczaj nie prezentują się zbyt ciekawie. Trzeba jeszcze dodać, że niestety nie mogą też one służyć wielu pokoleniom dzieci.

Krzesełka do karmienia – podsumowanie

Podsumowując zatem – które krzesełko do karmienia lepiej kupić? To w dużej mierze zależy od tego, kto je kupuje i w jakim celu. Jeśli mamy w domu wiele dzieci albo też w rodzinie komuś przyda się solidne krzesełko, to lepiej jest jednak inwestować w drewniane krzesełko do karmienia. Z kolei zaś w restauracji zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są plastikowe krzesełka do karmienia dziecka. One są łatwiejsze w utrzymaniu higieny i przechowywaniu.

Warto jeszcze wspomnieć, że w zasadzie całkiem niezłym rozwiązaniem jest zakup dwóch różnych krzesełek do karmienia dziecka. Plastikowe krzesełko do karmienia doskonale nam posłuży przy wyjazdach na działkę, podczas wyjazdów wakacyjnych czy kiedy przyzwyczajamy pociechę do nowego rodzaju potraw i oczywiście potrawa ląduje wszędzie tylko nie tam, gdzie powinna. Z kolei zaś drewniane krzesełko do karmienia będzie lepiej wyglądało, posłuży kolejnym dzieciom inie będziemy musieli się obawiać jakiegokolwiek wypadku – dziecko nawet będzie mogło samodzielnie się na nie wspinać.

• Artykuł reklamowy •

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarządzaj plikami cookies