Nietypowe zabawy kolorowankami – propozycje dla dzieci i rodziców - Psychologia Dziecka

Wypełnianie czarno-białych szkiców kolorami nie musi być wcale nudne, jeśli podejdziemy do tego w sposób pomysłowy i niecodzienny. A tylko takie pomysły nas, a więc rodziców, powinny interesować. Jak więc bawić się kolorowankami z naszymi dziećmi tak, by miały niesamowitą frajdę i nauczyły się czegoś nowego?

W Internecie wiele jest artykułów mówiących o tym, jakie korzyści przynosi dla dziecka kolorowanie. Mówi się o pobudzaniu wyobraźni, kreatywności, ćwiczeniu zdolności manualnych i koordynacji wzrokowo-ruchowej. I to wszystko jest prawdą. Ale warto dodać do tego trochę szaleństwa i frajdy, by kolorowaniem mogły się bawić dzieci razem z dorosłymi i żeby żadna strona się przy tym nie nudziła.

Dlatego właśnie dziś postaramy się przedstawić Wam pomysły na urozmaicenie wspólnego kolorowania. Oto one:

1. Historie kolorowanką pisane

Wybierzcie losowo jedną kolorowankę z książeczki i wspólnie wypełnijcie ją kolorami. Kiedy już skończycie tworzyć Wasze dzieło, zacznijcie budować historię, która będzie tłumaczyła to, co aktualnie dzieje się na obrazku. Niech rodzic zacznie opowieść. Dopowiadajcie kolejne wydarzenia po jednym zdaniu tak, by łączyły się one w całość. Taka zabawa to nie tylko rozbudzanie dziecięcej wyobraźni, ale również nauka kończenia czyichś myśli, zgadywania, co będzie dalej oraz współpracy – tworzycie przecież jedno dzieło razem.

Sprawdź ofertę na kolorowanki w sklepie Hey&Play! https://heyandplay.pl/category/kolorowanki

2. Zgadywanki z wieloma lub jedną kolorowanką

Wyciągnij z książeczki kilka (lub jeden – w zależności od upodobań) pokolorowanych wcześniej przez Was obrazków. Przyjrzyjcie się im dokładnie, zapamiętajcie różne detale i kolory. Następnie rozłóż wszystkie obrazki przed Twoim maluchem. Wybierz sobie w głowie tylko jeden element z tego zbioru. Od teraz będziesz dawać swojemu dziecku po jednej wskazówce, która ma doprowadzić go do wybranego przez Ciebie elementu. Pamiętaj, by nie zdradzać mu od razu całego opisu Twojego przedmiotu. Dawaj mu pojedyncze wskazówki, aż dojdzie do tego, o co Ci chodzi. Frajda gwarantowana!

3. Kolaż zrobiony z kolorowanek

Kto powiedział, że kolorowanki można tylko i wyłącznie kolorować? Kiedy już skończą Wam się wszystkie obrazki do pomalowania, wytnijcie je i na dużej kartce papieru poprzyklejajcie tak, by tworzyły jakieś historie. Różne postaci z kolorowanek można łączyć w dowolny sposób. Bardzo ciekawym pomysłem jest również stworzenie komiksu w takim właśnie stylu. Wystarczy do wklejonych bohaterów dorysować dymki, a w nich wpisać kwestie mówione. Takie spędzanie wspólnego czasu na pewno przyniesie sporo radości.

• Artykuł reklamowy •

Możesz zajrzeć również do naszego sklepiku:
https://psychologiadziecka.org/sklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarządzaj plikami cookies