Czytamy dzieciom na głos - Psychologia Dziecka

czytaj-dzieckuKsiążki są niezwykle ważnym elementem wspomagającym rozwój dziecka. W Polsce, od 11 lat działa fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, która promuje i wspiera czytanie książek dzieciom już od ich najmłodszych lat. Badania wykazują, że dzieci, którym rodzice od małego czytają książki na głos, nie tylko szybciej uczą się czytać, mają bardziej rozwiniętą wyobraźnię, ale również osiągają lepsze wyniki w szkole i są bardziej otwarte na nowe doświadczenia. Dodatkowo, poświęcanie dzieciom przez rodziców czasu w takiej formie aktywności pozwala budować głębsze relacje emocjonalne z dzieckiem.

Głośne czytanie książek dzieciom wpływa jednak nie tylko na dzieci i ich rozwój poznawczo – emocjonalny, ale również na rodziców. Jak wynika z badań przeprowadzonych w USA, 70% rodziców, którzy czytają swoim dzieciom jest dumnych z tego faktu i uważa się za lepszych rodziców niż Ci którzy dzieciom nie czytają – czytanie dziecku może więc budować ego rodziców i poprawiać ich samopoczucie!

W świetle badań, nie pozostaje nam nic innego jak zachować się zgodnie z hasłem fundacji „Cała Polska czyta dzieciom” i czytać dziecku 20 minut dziennie codziennie!

Możesz zajrzeć również do naszego sklepiku:
https://psychologiadziecka.org/sklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarządzaj plikami cookies