Nagradzamy dziecko z pomocą aplikacji on-line - Psychologia Dziecka

goalforitW procesie wychowywania dziecka i nagradzania go za pożądane zachowania stosować można wiele systemów. Najprostszym, jest metoda „coś za coś”, czyli nagroda dla dziecka za dobre zachowanie: ścielenie łóżka, mycie zębów, samodzielne odrobienie zadania itd. Aby takie „warunkowanie” dziecka było skuteczne, podejście rodziców musi być spójne i systematyczne, a dziecko musi otrzymywać wzmocnienia regularnie i w zgodzie z ustalonymi z rodzicami zasadami. Do prowadzenia i kontroli takie procesu ustalania celów dla dzieci z powodzeniem może służyć aplikacja Goal For It for Kids. Niestety, aplikacja jedynie w języku angielskim.

Co oferuje nam aplikacja?

Przede wszystkim możliwość ustalania codziennego planu celów dla dziecka, kontrolowanie ich, nagradzanie i zbieranie przez dziecko punktów, które może wymienić później na ustalone z rodzicami nagrody. Aplikacja jest niezwykle kolorowa i spodoba się każdemu dziecku, a że dzieciaki uwielbiają nowoczesne technologie, to zdecydowanie bardziej spodoba się im pomysł takiej formy prowadzenia dziennika zajęć niż wywieszona na ścianie w pokoju lista rzeczy „do zrobienia”.

Główny panel aplikacji to tygodniowy rozkład rzeczy które dziecko ma zrobić System oferuje 30 zadań do osiągnięcia i możliwość tworzenia własnych celów. Każdego dnia, rodzić może wspólnie z dzieckiem zaznaczyć w systemie te cele, które udało się osiągnąć (np. umycie zębów, czy posprzątanie po śniadaniu) na koniec tygodnia system przerowadza podsumowanie.

Aplikacja, za dobrze wykonane zadania przyznaje dzieciom medale i odznaczenia, co poza nagrodą czy pochwałą od rodziców jest dodatkowym wzmocnieniem. Aplikacja jest bezpłatna wymaga jedynie rejestracji użytkownika.
Pomysł prawie doskonały – szkoda że bez polskiej wersji językowej.

Możesz zajrzeć również do naszego sklepiku:
https://psychologiadziecka.org/sklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarządzaj plikami cookies