Wpływ muzyki na inicjację seksualną nastolatków - Psychologia Dziecka

fot.:Yoshi Aka
fot.:Yoshi Aka

Kilka tygodni temu, świat obiegły zdjęcia 13 latka, który został ojcem. Wielu dorosłych rodziców na świecie złapało się wtedy za głowę, mówiąc „przecież to jeszcze dziecko!”. Prawda jest jednak taka, że Alfie Patten, nie jest ani najmłodszym ojcem w historii, ani tez jego przypadek nie jest jedyny. W Wielkiej Brytanii, ojców poniżej 13 roku życia w ciągu ostatnich kilkunastu lat było kilkudziesięciu.

Co to oznacza? Otóż z jednej strony inicjacja seksualna młodzieży dokonuje się zdecydowanie szybciej niż w pokoleniu ich rodziców, z drugiej zaś rodzice nie do końca radzą sobie z seksualnością swoich pociech i przekazywania im własnych wartości. Dodatkowym wpływem na przyspieszenie inicjacji może mieć również muzyka której słucha dorastająca młodzież i dzieci. Takie przynajmniej tezy wyciągają badacze, psycholodzy i pediatrzy.

Według badań przeprowadzonych przez Dr. Brian A. Primack’a, słuchanie piosenek które opowiadają o seksie i traktują go w sposób instrumentalny może wiązać się z wcześniejszym rozpoczęciem życia seksualnego. Swoje domysły, Primarick poddał weryfikacji pytając 711 dzieci w wieku 15 lat o to jakiej muzyki słuchają, oraz o ich życie seksualne. Okazało się, że te dzieci, które słuchają piosenek traktujących o seksie częściej prowadzą aktywne i pełne (pełny stosunek płciowy) życie seksualne. Badanie wprawdzie nie wykazuje kierunku wpływu, ale bardziej logicznym jest wpływ muzyki na sposób myślenia, niż zmiana gustu muzycznego pod wpływem inicjacji.

Innymi słowy – warto zwracać uwagę na to czego słucha Twoje dziecko – nie tylko w kwestii muzyki czy poziomu głośności (o co najczęściej zwracają dzieciom uwagę rodzice) ale również warstwy tekstowej utworów. Słuchanie bowiem tekstów które otwarcie promują seks bez zobowiązań i promują jego pozytywne aspekty może przyspieszyć inicjację seksualną Twojego dziecka.

źródło: health.usnews.com
fot.: Yoshi Aka

Możesz zajrzeć również do naszego sklepiku:
https://psychologiadziecka.org/sklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarządzaj plikami cookies