Robot Probo. By dzieci nie bały się operacji - Psychologia Dziecka

probo-robotPobyt dziecka w szpitalu to dla malucha bardzo trudny i stresujący okres. Obce miejsce, brak rodziców, nierzadko bolesne zabiegi sprawiają że maluch się boi, zwłaszcza że nie wie tak naprawdę co go czeka. Opanowanie lęku dziecka przed operacją jest bardzo ważny i trudnym zadaniem. Dlatego, belgijscy naukowcy skonstruowali Probo – pluszowego robota, który wytłumaczy dziecku co będzie się z nim działo podczas pobytu w szpitalu  i do którego dziecko może się nawet przytulić.

Probo ma niezwykle bogatą mimikę i przyjazny dla dziecka wygląd. Umieszczony na brzuszku robota telewizorek przedstawia dziecku poszczególne etapy operacji. Probo ma wbudowane czujniki, dzięki którym reaguje na dotyk dziecka. Wprawdzie Probo jeszcze nie jest w stanie samodzielnie przytulić małego pacjenta, ale naukowcy pracują nad udoskonalaniem prototypu. Fundusze nad prace nad Probo wyasygnował Bill Gates – z jego wsparciem są szanse na to że projekt szybko się rozwinie.

Zanim jednak zielone roboty zaludnią dziecięce szpitale minie jeszcze jakiś czas, na razie więc samodzielnie musimy dbać o oswajanie dziecka ze szpitalem.

Możesz zajrzeć również do naszego sklepiku:
https://psychologiadziecka.org/sklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarządzaj plikami cookies