Terapia NDT-Bobath dla dzieci z problemami rozwoju ruchowego - Psychologia Dziecka

bobathKażdej matce przede wszystkim zależy na zdrowiu i prawidłowym rozwoju jej dziecka. Niestety nie zawsze dziecko, nawet jeśli otrzymuje 10 punktów na skali Apgar okazuje się być całkowicie zdrowe. Wcześniaki, dzieci z porażeniem mózgowym czy innymi uszkodzeniami OUN mogą mieć problemy związane z niepełnym bądź nieprawidłowym rozwojem układu nerwowego objawiającym się nieprawidłowym napięciem mięśniowym i zaburzeniami rozwoju ruchowego. Takim dzieciom może pomóc terapia NDT-Bobath.

Terapia NDT-Bobath to metoda pracy z dziećmi – nawet niemowlętami, która poprzez łagodną stymulację i normalizację napięcia mięśniowego pomaga dziecku w osiągnięciu pełnej sprawności.

Terapia NDT-Bobath jest dla dziecka całkowicie nieinwazyjna. Nie ma tu ryzyka że dziecku stanie się krzywda, albo że ćwiczenia będą bolesne czy nieprzyjemne dla dziecka. W terapii dziecka uczestniczą nie tylko terapeuci ale również rodzice – uczą się jak wykorzystać ćwiczenia stymulacyjne terapii NDT-Bobath w codziennym zajmowaniu się dziecka. Dzięki częstym ćwiczeniom efekty terapii ulegają wzmocnieniu, a praca z dzieckiem zarówno na zajęciach rehabilitacyjnych jak i w domu przynosi wymierne efekty.

Możesz zajrzeć również do naszego sklepiku:
https://psychologiadziecka.org/sklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarządzaj plikami cookies