Karty ekspresji emocjonalnej i ruchowe. Zestaw zabaw + Karty taneczne

(5 opinii klienta)

18,99 

SKU: pdz-boo-004 Kategoria:

Opis

Karty zadań ruchowych wspierających motorykę dużą, koordynację ruchową połączoną z nauką słów i przetwarzania ich wielozmysłowo jak i rozpoznawaniem stanów emocjonalnych.

Karty skierowane są do rodziców, opiekunów i specjalistów związanych zawodowo z dziećmi w grupie wiekowej 6-12 lat. Mogą być użyteczne podczas nauki zdalnej w kontekście indywidualnym oraz grupowym.

E-book jest kompozycją zabaw podzieloną na dwa moduły: ruch oraz emocje.

Został stworzony z myślą o wszystkich dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które chętnie podejmą się zadań ruchowych wspierających motorykę dużą, koordynację ruchową połączoną z nauką słów i przetwarzania ich wielozmysłowo jak i rozpoznawaniem stanów emocjonalnych oraz umiejętnością odczytywania ich u innych.

Karty ruchowe mogą być stosowane jako przerwa sensoryczna w trakcie zajęć, jako ćwiczenie na przywitanie w porannym kręgu bądź jako „doenergetyzowanie”, kiedy brakuje już siły na motywację do dalszej nauki.

Dużym walorem jest to, iż każdy może wykorzystać je na własny sposób, dostosowując do możliwości i zainteresowań dzieci, z którymi pracuje. Ponadto, karty te zawierają zarówno ilustracje zwierząt dla młodszych dzieci, jak i realne zdjęcia z ćwiczeniami dla starszych dzieci, które formę obrazkową mogłyby odebrać jako infantylną.

Karty z emocjami to kompozycja ćwiczeń, która może być pomocna w pracy w gabinecie specjalisty, w domu bądź na zajęciach w szkole czy przedszkolu. Znajdują swoje miejsce na zajęciach z treningu umiejętności społecznych, z zajęć wspierających kompetencje emocjonalno- społeczne.

W tym module znajduje się gra z emocjami, do której można zrobić kostkę do gry oraz pomysł na grę loteryjkę „ja mam, kto ma”.

Karty do samodzielnego wydruku.
Uwaga! Ten materiał jest w formie elektronicznej.
Liczba stron: 45 (plik pdf). Zobacz przykładowe strony:


AUTORKA

Anna Piotrowicz - psychologAnna Piotrowicz
Psycholog, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji oraz w trakcie szkolenia zaawansowanego TSR, pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzinami, zawodowo związana z instytucjami oświatowymi i pieczą zastępczą, pracuje także w gabinecie prywatnym, trener TUS, terapeuta “Empathy Dolls“, praktyk metody Kids Skills, trener Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, autorka i współautorka pomocy terapeutycznych i edukacyjnych.

 

 

5 opinii dla Karty ekspresji emocjonalnej i ruchowe. Zestaw zabaw + Karty taneczne

  1. Hanna (zweryfikowany)

  2. Joanna Szyszkowska (zweryfikowany)

  3. Joanna L. (zweryfikowany)

    Pomocne na zajęciach

  4. JULITA G. (zweryfikowany)

  5. Elżbieta Cichosz-Bąk (zweryfikowany)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *