Gra rodzinna i terapeutyczna wzmacniająca relacje i więzi w rodzinie

40,00 

SKU: pdz-boo-011 Kategoria:

Opis

Gra rodzinna, która może być używana zarówno w domach jak i gabinetach terapeutycznych. (Liczba stron: 46, gra do własnego wydruku.)

Według Virginii Satir rodzice przekazują swoim dzieciom od czasu narodzin do momentu osiągnięcia dorosłości cztery filary wiedzy, które opierają się na 4 rodzajach pytań: na temat samego siebie, innych ludzi, świata, duchowości. Jest to możliwe, jeśli rodzice mają świadomość swoich postaw, które modelują swoim zachowaniem, wiedzę, która ułatwia wypracowanie wspólnych działań, a także metody porozumiewania się z dziećmi, które te plany implementują. 

Część pierwsza z pytaniami może być pomocna w określaniu i utrzymywaniu potrzebnych strategii dzieciom i rodzicom w sytuacjach trudnych, długotrwałego stresu. 

Warto z nich skorzystać, aby pokazywać dzieciom, młodzieży nad czym mają kontrolę i co dobrego mogą dla siebie robić w trudnych chwilach. 

Część druga to karty wyzwań rodzinnych, które są różnorodne, wymagające czasem słownej odpowiedzi, czasem stworzenia czegoś, narysowania, ruchu, przeżycia przyjemnych emocji. 

Gra może być jednym ze sposobów na budowanie świadomej komunikacji w rodzinie, wzmacnianie poczucia wartości oraz indywidualności i niepowtarzalności jej członków. Jesteśmy przekonane, że zabawa i ruch, wspólne tworzenie z rodzicami, to metoda na wsparcie rozwoju w rodzinie oraz wzmacnianie więzi i pozytywnych relacji. 

Zabawa w atmosferze akceptacji, WSPÓŁPRACY A NIE RYWALIZACJI, ciekawości siebie nawzajem, otwartości na różne poglądy rozwija też poczucie przynależności. 

Co zawiera gra: 

CZĘŚĆ I:

  • 9 kart z pytaniami oraz 1 karta z zadaniem podsumowującym: TWÓJ ZESTAW POMOCOWY 
  • 10 karteczek do wycięcia z symbolem pytania 

CZĘŚĆ II:

  • 30 kart WYZWAŃ do wycięcia, 2 karty WYZWAŃ puste, jeśli chcecie dodać swoje wyzwania
  • wytwórnik rodzinny do WYZWANIA FESTIWAL DOBRYCH MYŚLI RODZINNYCH
  • wytwórnik rodzinny do WYZWANIA NASZE GENY
  • wytwórnik rodzinny do WYZWANIA MOJA RODZINA
  • wytwórnik rodzinny do WYZWANIA RODZINNY UKŁAD SŁONECZNY
  • wytwórnik rodzinny do WYZWANIA RADOSNY DESZCZ
  • dwa dyplomy (do wyboru) ukończenia zadań przez drużynę rodzinną

Liczba stron: 46 (plik pdf do własnego wydruku).
Uwaga! Ten materiał jest w formie elektronicznej.
Zobacz przykładowe strony:


AUTORKI

Anna Piotrowicz - psychologAnna Piotrowicz
Psycholog, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji oraz w trakcie szkolenia zaawansowanego TSR, pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzinami, zawodowo związana z instytucjami oświatowymi i pieczą zastępczą, pracuje także w gabinecie prywatnym, trener TUS, terapeuta “Empathy Dolls“, praktyk metody Kids Skills, trener Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, autorka i współautorka pomocy terapeutycznych i edukacyjnych.
Paulina SkalskaPaulina Skalska
Pedagog – terapeuta na emigracji. Życiowo mama niezwykłej dziewczynki, matka zastępcza dla kotopsa Gucia i żona Rakiety. Lubi herbatę z cukrem, czekoladę i dobre książki. Najlepiej w połączeniu 3 w 1. W wolnych chwilach wielbicielka kina kanapowego i kreatorka dziecięcej mody przy maszynie.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Gra rodzinna i terapeutyczna wzmacniająca relacje i więzi w rodzinie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.