Najlepsze aplikacje na smartfona dla młodych mam - Psychologia Dziecka

fot14141

Postęp technologiczny sprawił, że w ostatnich latach smartfony stały się powszechnym narzędziem, bez którego trudno nam się dziś obejść. Nie da się ukryć, że aplikacje na smartfona znacznie ułatwiają życie w wielu jego aspektach – pomagają uczyć się języków obcych, układać jadłospis, czy rezerwować noclegi, gdy jesteśmy w podróży. Istnieje też wiele aplikacji, które mogą pomóc w trudach codziennego życia młodej mamy. Które z nich warto sprawdzić, by opieka nad maleństwem stała się prostsza i przyjemniejsza? Oto kilka propozycji, które wydają nam się godne uwagi.

E-nanny i iSitter – elektroniczna niania

Choć zasadniczo życie w domu jednorodzinnym wydaje się mieć ogromną przewagę nad zwykłym mieszkaniem w bloku, kiedy na świat przychodzi dziecko, pojawiają się pewne trudności. Nie będziemy tu wchodzić w szczegóły, ale co zrobić, jeśli pokój dziecięcy znajduje się w pewnej odległości albo nawet na innym poziomie niż kuchnia czy salon, a Ty masz akurat coś do zrobienia? W takich sytuacjach przydaje się elektroniczna niania – maleństwa nie można wszak spuścić z oka ani na moment. Jedyną wadą tego gadżetu jest jego cena – elektroniczna niania to zazwyczaj wydatek rzędu co najmniej kilkuset złotych.

Ta inwestycja na szczęście nie jest konieczna, jeśli na swoim telefonie zainstalujesz odpowiednią aplikację i połączysz ją np. z tabletem (lub drugim smartfonem). Jedno urządzenie (np. tablet lub laptop) umieszczasz wówczas w dziecięcym pokoiku, podczas gdy drugie masz cały czas przy sobie i możesz bez problemu nadzorować sytuację w sypialni swojego dziecka. Warto polecić np. polską aplikację E-nanny czy dostosowaną do parametrów technicznych produktów Apple aplikację iSitter. Obie są stosunkowo niedrogie, a młode mamy bardzo je sobie chwalą.

Sound Sleeper i White Noise Free – usypianie dziecka

Jednym z największych problemów, który – dosłownie – spędza sen z powiek młodych rodziców jest oczywiście usypianie dziecka. Pomysłów na to, co robić, gdy noworodek nie chce spać, jest mnóstwo. Najbardziej skutecznym rozwiązaniem okazują się uspokajające dźwięki, a przede wszystkim tzw. „biały szum”. Czy jednak warto zakłócać spokój swój i sąsiadów, uruchamiając w nocy odkurzacz lub suszarkę do włosów? Istnieją na szczęście aplikacje, które pomagają rozwiązać ten problem.

White Noise Free to jedno z tych rozszerzeń do smartfona, które młode mamy cenią sobie najbardziej. Oprócz białego szumu, ma w repertuarze też m.in. dźwięki imitujące bicie serca czy uspokajające odgłosy natury. Nieco węższy repertuar posiada natomiast Sound Sleeper – tam w wersji podstawowej możesz wybierać spośród 14 różnych dźwięków. Ponadto funkcję umożliwiającą odtwarzanie białego szumu umożliwia wiele aplikacji o bardziej kompleksowym, informacyjnym charakterze.

My baby i Whattoexpect – kompendium wiedzy

Na koniec zostawiliśmy sobie aplikacje, które stanowią nieocenione źródło wiedzy dla młodych mam – także dlatego, że jedną z ich funkcji jest kreowanie internetowej społeczności, gdzie mogą one wymieniać się doświadczeniami i udzielać sobie porad. Obie łączą w sobie funkcje poradnika z organizerem. Znajdziesz tam więc wiele porad na tematy związane m.in. z żywieniem dziecka i jego rozwojem miesiąc po miesiącu, ale też np. pomysły dotyczące zabaw stymulujących rozwój maleństwa. Poza tym zarówno w My baby, jak i w Whattoexpect, możesz zapisywać dane dotyczące pory karmienia, snu czy przewijania.

Jak widzisz, technologia może znacznie ułatwić życie codzienne młodej mamy – wystarczy tylko wiedzieć, z czego warto korzystać.
Powodzenia!

Możesz zajrzeć również do naszego sklepiku:
https://psychologiadziecka.org/sklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarządzaj plikami cookies