Do teatru już od pierwszego roku życia – czy warto? - Psychologia Dziecka

teatr

Coraz więcej teatrów zwraca się w stronę małych widzów. Na rynku przybywa placówek, które przeznaczone są specjalnie dla dzieci i grają wyłącznie dla nich. Wśród nich, istnieją teatry mające w repertuarze spektakle nawet dla dzieci od pierwszego roku życia. Czy warto w nich uczestniczyć?

Wielu rodzicom wydaje się, że teatry nie są zbyt przyjaznym miejscem dla dzieci. Nic bardziej mylnego, ponieważ te, które oferują obecnie przedstawienia dla dzieci w Warszawie i w całej Polsce, są przystosowane specjalnie do ich potrzeb. To kameralne miejsca, gdzie nie ma podziału na scenę i widownię, maluchy nie muszą zadzierać głów, nie ma również głośnych dźwięków czy oślepiającego światła. Wszystko skoncentrowane jest na tym by trafić do jak najmłodszych widzów i pokazać im fascynujące historie, które nie tylko bawią, ale również uczą o otaczającym ich świecie.

Spektakle dla najmłodszych

Oczywiście, przedstawienia dla najmłodszych dzieci będą różniły się od tych kierowanych do starszych. Przede wszystkim różnica widoczna jest w tematyce całej sztuki, która nie ma skomplikowanej fabuły, ale stara się angażować jak najwięcej zmysłów – wzrok, słuch, często i zapach. Oprócz tego, wielu z nich towarzyszą także specjalne warsztaty teatralne dla dzieci, które dodatkowo angażują w sztukę i sprawiają, że zabawy jest jeszcze więcej.

Teatr Małego Widza w Warszawie

Jednym z teatrów adresujących swój repertuar do najmłodszych widzów jest Teatr Małego Widza w Warszawie, który działa już od lat. Spektakle w tym teatrze są przeznaczone już dla najmłodszych dzieci, od pierwszego roku życia, ale nie opowiadają historii w infantylny i udawany sposób, starają się pokazywać bogactwo świata z perspektywy, która jest zrozumiała dla dziecka. Z repertuarem teatru można zapoznać się na jego stronie internetowej, a także online zarezerwować bilety.

Zatem jeżeli interesuje cię teatr dla dzieci, w takim przypadku pamiętaj o tym, że uczestnictwo w spektaklach już od najmłodszych lat niesie ze sobą wiele korzyści. Dlatego też jeżeli chcesz wspierać rozwój kulturalny swojego dziecka, nie zapominaj o tym, jak dużą moc ma teatr!

Możesz zajrzeć również do naszego sklepiku:
https://psychologiadziecka.org/sklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarządzaj plikami cookies