Telewizja szkodzi w koncentracji - Psychologia Dziecka

Psychologowie po raz kolejny udowadniają, że telewizja oraz gry komputerowe szkodzą dzieciom. Z badań przeprowadzonych na Iowa State University i opublikowanych w czasopiśmie „Pediatrics” wynika, że dzieci, które oglądają telewizję przez ponad dwie godziny dziennie są znacznie bardziej narażone na trudności z koncentracją i utrzymywaniem uwagi. Ryzyko problemu oszacowano na 67%.

W grupie badanych dzieci oglądających nadmiernie telewizję, niektóre trudności z koncentracją były tak duże, że dawały podobny obraz jak u dzieci z ADHD.

Oglądanie telewizji w nadmiarze wpływa destrukcyjnie nie tylko na problemy z utrzymywaniem uwagi. Warto pamiętać o tym, że dzieci, które spędzają zbyt dużo czasu przed monitorem lub telewizorem, są też bardziej narażone na otyłość, mają problemy z rozwojem mowy, a także częściej niż ich rówieśnicy z innym hobby bywają agresywne.

Zobacz również 10 powodów dla których warto wyrzucić telewizor.

Źródło:PAP

Możesz zajrzeć również do naszego sklepiku:
https://psychologiadziecka.org/sklep

2 thoughts on “Telewizja szkodzi w koncentracji

  1. Podpis says:

    Czy to znaczy ze jesli dowiem sie od mojego dziecka ze chce zostac piosenkarka, artystka itd. to nie powinnam naklaniac do odrabiania zadania domowego bo itak nic z tego nie bedzie???? Ze nawet jak bede mordowac sie z tymi domowymi lekcjami, to dziecko itak oleje nauke???? Nie pomogl mi ten artykol szczerze mowiac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarządzaj plikami cookies