Pierwsza w Polsce gra o adopcji: "DROGA DO DOMU" - Psychologia Dziecka
Droga do domu 1

Fundacja “MAM DOM” stworzyła pierwszą w Polsce grę o adopcji. Każda adopcja jest wyjątkowa i każda droga prowadząca do niej jest inna i to właśnie starali się ukazać pracownicy Fundacji tworząc tę wyjątkową grę. Warto dodać, że specjaliści pracujący nad nią od lat związani są z tematyką adopcji.

Wędrując przez las razem z Jeżykiem mamy szansę poznać różne formy pieczy zastępczej – rodzinę zastępczą Państwa Słowików, Leśny Dom Dziecka prowadzony przez Panią Niedźwiedzicę, a także Leśny Ośrodek Adopcyjny, w którym Pani Sarenka i Pani Zajączek szukają domów dzieciom, które są ich pozbawione. Na koniec Jeżyk trafia do rodziny adopcyjnej, w której odnajduje bezwarunkową miłość i bezpieczne schronienie – to, za czym od tak dawna tęsknił.

Droga przez las, który zmienia się w zależności od pór roku, urozmaicona jest ciekawymi, a także zabawnymi zadaniami, ciekawostkami i zagadkami. Szczególny nacisk położony jest na temat adopcji, ale również emocji, życia w rodzinie i ekologii.

Droga do domu 3

Gra przeznaczona jest zarówno dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej i rodzinach adopcyjnych, specjalistów zajmujących się tym obszarem, ale również dla każdego, kto jest zainteresowany światem emocji i poszukiwaniem skutecznych sposobów na radzenie sobie z nimi.

Całości dopełniają przepiękne i klimatyczne ilustracje. 

Gra przeznaczona jest dla dzieci od piątego roku życia. Rozgrywki najlepiej prowadzić w grupie od 2 do 6 osób. 

Gra została wydrukowana na ekologicznym papierze. Do jej produkcji zużyto minimalną ilość tworzyw zanieczyszczających środowisko. 

Kupując tę grę wspieramy działania statutowe Fundacji “MAM DOM”, która zajmuje się szeroko pojętym wsparciem rodzin adopcyjnych, zastępczych i biologicznych.  

Link do informacji na stronie Fundacji “MAM DOM”: http://www.mamdom.org/juz-jest-nasza-gra/

Link do gry na Allegro: https://allegro.pl/oferta/gra-planszowa-droga-do-domu-11247403029 

Droga do domu 2

Możesz zajrzeć również do naszego sklepiku:
https://psychologiadziecka.org/sklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarządzaj plikami cookies