Karty pracy uczące nazywanie emocji oraz kształtujące umiejętność określania ich intensywności. Jest to narzędzie przygotowane z myślą o młodszych dzieciach (3-8 lat), które myślą w sposób konkretny i odwołują się do swoich doświadczeń i emocji poprzez zabawę.
Nazywanie emocji, umiejętność określania ich intensywności jest bardzo ważna z punktu widzenia samoregulacji.
W narzędziu znajdują się:
- słoiki na emocje, w których zaznacza się intensywność przeżywania danej emocji poprzez zakolorowanie odpowiedniej liczby kulek
- symbole emocji- zwierząt
- schody i drabina przeżywanych emocji -szablony do uzupełnienia przez dzieci
- ćwiczenie na rozpoznawanie intensywności radości (dmuchanie baloników), złości (skreślanie chmur z błyskawicami), spokoju (kolorowanie przedmiotów)
- szablon zarysów twarzy z możliwością domalowywania emocji
- dobieranka emocji
Dużym walorem jest to, iż każdy może wykorzystać je na własny sposób, dostosowując do możliwości i zainteresowań dzieci, z którymi pracuje. Karty te zawierają ilustracje zwierząt dla młodszych dzieci, ze względu na to, że dzieciom blisko jest do zwierzęcych bohaterów bajkowych.
Karty skierowane są do rodziców, opiekunów i specjalistów związanych zawodowo z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Mogą być użyteczne podczas nauki zdalnej w kontekście indywidualnym oraz grupowym.
Karty ze skalowaniem emocji mogą być pomocne w pracy w gabinecie specjalisty, w domu bądź na zajęciach w szkole czy przedszkolu. Znajdują swoje miejsce na zajęciach z treningu umiejętności społecznych, z zajęć wspierających kompetencje emocjonalno- społeczne.
Karty pracy do samodzielnego wydruku.
Uwaga! Ten materiał jest w formie elektronicznej.
Liczba stron: 32 (plik pdf). Zobacz przykładowe strony:
AUTORKA
Anna Piotrowicz
Psycholog, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji oraz w trakcie szkolenia zaawansowanego TSR, pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzinami, zawodowo związana z instytucjami oświatowymi i pieczą zastępczą, pracuje także w gabinecie prywatnym, trener TUS, terapeuta „Empathy Dolls„, praktyk metody Kids Skills, trener Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, autorka i współautorka pomocy terapeutycznych i edukacyjnych.
Paulina Skalska
Pedagog – terapeuta na emigracji. Życiowo mama niezwykłej dziewczynki, matka zastępcza dla kotopsa Gucia i żona Rakiety. Lubi herbatę z cukrem, czekoladę i dobre książki. Najlepiej w połączeniu 3 w 1. W wolnych chwilach wielbicielka kina kanapowego i kreatorka dziecięcej mody przy maszynie.
Anonimowo (zweryfikowany) –
Agata (zweryfikowany) –
Anonimowo (zweryfikowany) –
Ciekawy pomysł, choć zdecydowanie mniej mi się przydaje w pracy.
Maciej W. (zweryfikowany) –
Karty pracy nie są przeznaczone dla rodziców. Nie ma w nich instrukcji jak tym pracować. Dla osób mających wiedzę być może są pomocne. Dla przeciętnego rodzica, który stara się pomóc dziecku są bezużyteczne.
Monika Dubicka (zweryfikowany) –
Karolina G. (zweryfikowany) –
Ok
Iwona Kozłowska-Karcz (zweryfikowany) –
Agnieszka G. (zweryfikowany) –
Poecam
Teresa Baliczak (zweryfikowany) –
Marta (zweryfikowany) –
Rewelacyjny zestaw dla młodszych dzieci. Polecam
Anonimowo (zweryfikowany) –
Grazyna.skarzynska@gmail.com Skarzynska (zweryfikowany) –
Aleksandra Gniewaszewska (zweryfikowany) –
Agata M. (zweryfikowany) –
Anna P. (zweryfikowany) –
Anna Kulczycka (zweryfikowany) –
JULITA G. (zweryfikowany) –