Skalowanie emocji – Karty pracy

(9 opinii klienta)

18,99 

SKU: pdz-boo-005 Kategoria:

Opis

Karty pracy uczące nazywanie emocji oraz kształtujące umiejętność określania ich intensywności. Jest to narzędzie przygotowane z myślą o młodszych dzieciach (3-8 lat), które myślą w sposób konkretny i odwołują się do swoich doświadczeń i emocji poprzez zabawę.

Nazywanie emocji, umiejętność określania ich intensywności jest bardzo ważna z punktu widzenia samoregulacji.

W narzędziu znajdują się:

 • słoiki na emocje, w których zaznacza się intensywność przeżywania danej emocji poprzez zakolorowanie odpowiedniej liczby kulek
 • symbole emocji- zwierząt
 • schody i drabina przeżywanych emocji -szablony do uzupełnienia przez dzieci
 • ćwiczenie na rozpoznawanie intensywności radości (dmuchanie baloników), złości (skreślanie chmur z błyskawicami), spokoju (kolorowanie przedmiotów)
 • szablon zarysów twarzy z możliwością domalowywania emocji
 • dobieranka emocji

Dużym walorem jest to, iż każdy może wykorzystać je na własny sposób, dostosowując do możliwości i zainteresowań dzieci, z którymi pracuje. Karty te zawierają ilustracje zwierząt dla młodszych dzieci, ze względu na to, że dzieciom blisko jest do zwierzęcych bohaterów bajkowych.

Karty skierowane są do rodziców, opiekunów i specjalistów związanych zawodowo z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Mogą być użyteczne podczas nauki zdalnej w kontekście indywidualnym oraz grupowym.

Karty ze skalowaniem emocji mogą być pomocne w pracy w gabinecie specjalisty, w domu bądź na zajęciach w szkole czy przedszkolu. Znajdują swoje miejsce na zajęciach z treningu umiejętności społecznych, z zajęć wspierających kompetencje emocjonalno- społeczne.

Karty pracy do samodzielnego wydruku.
Uwaga! Ten materiał jest w formie elektronicznej.
Liczba stron: 32 (plik pdf). Zobacz przykładowe strony:


AUTORKA

Anna Piotrowicz - psychologAnna Piotrowicz
Psycholog, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji oraz w trakcie szkolenia zaawansowanego TSR, pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzinami, zawodowo związana z instytucjami oświatowymi i pieczą zastępczą, pracuje także w gabinecie prywatnym, trener TUS, terapeuta “Empathy Dolls“, praktyk metody Kids Skills, trener Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, autorka i współautorka pomocy terapeutycznych i edukacyjnych.

Paulina SkalskaPaulina Skalska
Pedagog – terapeuta na emigracji. Życiowo mama niezwykłej dziewczynki, matka zastępcza dla kotopsa Gucia i żona Rakiety. Lubi herbatę z cukrem, czekoladę i dobre książki. Najlepiej w połączeniu 3 w 1. W wolnych chwilach wielbicielka kina kanapowego i kreatorka dziecięcej mody przy maszynie.

 

 

9 opinii dla Skalowanie emocji – Karty pracy

 1. Teresa Baliczak (zweryfikowany)

 2. Marta (zweryfikowany)

  Rewelacyjny zestaw dla młodszych dzieci. Polecam

 3. Anonimowo (zweryfikowany)

 4. Grazyna.skarzynska@gmail.com Skarzynska (zweryfikowany)

 5. Aleksandra Gniewaszewska (zweryfikowany)

 6. Agata M. (zweryfikowany)

 7. Anna P. (zweryfikowany)

 8. Anna Kulczycka (zweryfikowany)

 9. JULITA G. (zweryfikowany)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *