Adwentowy Kalendarz Relacji

20,00 

SKU: pdz-mlf-007 Kategorie: ,

Opis

Okres przygotowań świątecznych stanowi świetną okazję do budowania relacji. Adwentowy Kalendarz Relacji to zestaw 24 zadań dla grupy uczniów od III klasy
szkoły podstawowej. Na każdy dzień przypada jedno zadanie, każde z nich ma charakter integrujący, wspierający relacje oraz budowanie poczucia przynależności do grupy. Wszystkie zadania tworzą interesujący dla uczniów program integrujący grupę klasową.

Kalendarz jest przygotowany do wydruku w formacie A3. Pierwszą stronę kalendarza należy wydrukować i nakleić na sztywny papier lub tekturę (używając kleju należy omijać miejsca górnych krawędzi każdego z okienek). Następnie należy zrobić nacięcia na pierwszej stronie wzdłuż górnej poziomej linii każdego okienka – powstaną wówczas “kieszonki”. Karteczki z zadaniami należy wydrukować i wyciąć. Osoba prowadząca wkłada w każdą kieszonkę jedną złożoną karteczkę z danym zadaniem. Warto, aby zrobić to wcześniej przed pokazaniem kalendarza grupie. Prowadzący może wówczas dopasować zadanie do danego dnia biorąc pod uwagę takie kwestie jak np. weekendy, dni w które uczniowie mają zajęcia z prowadzącym. W każdym dniu odczytywane jest zadanie na dzień następny, pozwala to przygotować się uczestnikom do realizacji danego zadania w dniu następnym.

Prowadzący przedstawia kalendarz grupie. Każdy z uczestników ma za zadanie przynieść słoik, na którym nakleja etykietę ze swoim imieniem (etykiety dostępne w załączniku). Uczniowie zostawiają swoje słoiki w klasie. Każdego dnia uczniowie opisują swoje wrażenia z danego zadania na otrzymanych karteczkach (karteczki dostępne w załączniku). Codziennie każdy z uczniów umieszcza uzupełnioną karteczkę w swoim słoiku. W załącznikach znajdują się pomoce do odpowiednich zadań.

Ważne jest, aby zadania były wykonywane pod nadzorem osoby prowadzącej i przy jej współudziale. Każde zadanie powinno być również omówione wspólnie z prowadzącym.


Liczba stron: 23 (format: ebook, plik pdf do własnego wydruku).
Uwaga! Materiał jest w formie elektronicznej – plik pdf.
Zobacz przykładowe strony:


Milena Lewandowska-Florczyk

 

Milena Lewandowska-Florczyk
Jestem psychologiem, socjoterapeutą, trenerem umiejętności społecznych. Na co dzień pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzinami.

 

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Adwentowy Kalendarz Relacji”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może spodoba się również…