5 popularnych zabawek wartych uwagi - Psychologia Dziecka

character-265633_1280

Wybór zabawki dla dziecka, szczególnie na prezent, może stanowić nie lada wyzwanie. Wszyscy chcą, by na ustach dzieci pojawił się uśmiech, kiedy otwierają pudełko z nową zabawką, dlatego też starają się dobrać produkt najlepiej jak mogą. Czasami jednak w morzu oferty różnych firm jest tyle ciekawych produktów, że nie wiadomo, na co zwrócić uwagę, dlatego warto dowiedzieć się, które zabawki naprawdę zasługują na zainteresowanie.

5 wartościowych zabawek dla Twojego dziecka!

Dobre zabawki to takie, które sprawią dziecku radość i zainteresują je na długie godziny. Jednak są to też zabawki, które oprócz przyjemności będą ze sobą niosły wartości edukacyjne, które pomogą maluchom się rozwijać. Takich produktów jest na rynku wiele, lecz warto przytoczyć kilka z nich, które ostatnimi czasy cieszą się ogromną popularnością.

1. Planszówki

Przede wszystkim doskonałym wyborem są gry planszowe – dzięki nim dzieci nie tylko doskonale się bawią, ale również uczą się cierpliwości, zasad fair play, a także zdobywają wiedzę na różne tematy w zależności od wyboru konkretnej planszówki. Doskonałym tytułem dla młodszych dzieci jest gra Kotobirynt – przyjemna planszówka o niezwykle prostych zasadach, w której zadaniem dziecka jest ratowanie kotków co dodatkowo dodaje maluchom motywacji do zabawy. Dzięki nieskomplikowanym zasadom zabawa nadaje się już dla małych dzieci i pozwala maluchom rozwijać wyobraźnię, logiczne myślenie i postrzeganie przedmiotów w przestrzeni, dzięki czemu w miłej atmosferze w towarzystwie przyjemnych graficznie postaci mają okazję do nauki.

2. Puzzle 3D

Kolejnymi niezwykle ciekawymi zabawkami są puzzle 3D. To produkty rosnące ostatnimi latami na popularności, które wynoszą układanie obrazków na zupełnie nowy poziom. Dzięki nim maluchy nie tylko rozwijają spostrzegawczość, cierpliwość i logiczne myślenie, ale również zręczność i wyobraźnię przestrzenną. Do wyboru jest wiele popularnych wzorów z różnych dziecięcych bajek, a solidne wykonanie puzzli sprawia, że gotowa układanka może ozdabiać pokój, przypominając maluchowi o jego sukcesie.

3. Zabawki edukacyjne

Ekspert sklepu internetowego Hulahop.pl radzi, by kupując zabawki brać również pod uwagę rozwój edukacyjny dziecka. Na rynku istnieje wiele doskonałych zabawek edukacyjnych, jak: interaktywne globusy, mapy, magiczne pióra i tym podobne, które nie tylko zapewniają maluchom rozrywkę, ale również pomagają im zdobyć podstawową wiedzę ze szkolnego zakresu, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie im osiągać sukcesy w szkole.

4. Roboty interaktywne

Niezwykle prężnie rozwijającą się kategorią zabawek są również roboty interaktywne. Jest to dosyć kosztowny wydatek, jednak zapewnia dziecku duże możliwości rozwoju. Oprócz szansy na samodzielnie złożenie robota, dzieci mają również okazję zaznajamiać się z podstawami robotyki – niezwykle przyszłościowej nauki – poznając wiele ciekawostek i ucząc się, w jaki sposób zaprogramować robota. Dobrym przykładem tego typu zabawki, która doskonale sprawdza się w przypadku maluchów, jest Robot Mio, który dzięki panelowi na plecach może zostać łatwo zaprogramowany, a specjalne ramie zawierające magnes znacznie urozmaica zabawę.

5. Fishboardy

Warto również zadbać o sportowy rozwój dziecka. Wybór właściwego akcesorium zapewni maluchowi odpowiednią dawkę ruchu, dzięki czemu pozostanie zdrowy i nauczy się czegoś nowego. Dobrym i niezbyt drogim pomysłem jest popularny fishboard, który w ostatnich latach podbija serca dzieci mnóstwem kolorów i poręczną konstrukcją dostosowaną do jazdy miejskiej.


Możesz zajrzeć również do naszego sklepiku:
https://psychologiadziecka.org/sklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarządzaj plikami cookies