Alfabet Dobrych Aktywności – karty pracy

(6 opinii klienta)

20,00 

SKU: pdz-boo-006 Kategoria:

Opis

Alfabet dobrych aktywności powstał z myślą o dzieciach i młodzieży. Jego zadaniem jest skupienie uwagi na tym, co sprawia mi przyjemność, jak mogę o siebie zadbać, co najmniejszego mogę zrobić, aby mój nastrój się poprawił, kiedy mam trudny dzień.

Pytania umieszczone na kartach służą podsumowaniu oraz pochyleniu się na tym, co działało.

Dzieci i młodzież sami mogą wybrać, która litera i inspiracja z nią związana pasuje im do danego dnia, na pustych kartach mogą stworzyć swój własny alfabet dobrych aktywności, który będzie dopasowany do ich potrzeb.

Każda litera alfabetu to jedna inspiracja, która może posłużyć do odbycia dyskusji na temat aktywności, które pomagają w trudnym czasie. Celowo nie została opisana szczegółowo i w formie instrukcji tak, aby młody człowiek sam mógł zdefiniować pomysł na to hasło. Karty z pytaniami mogą służyć za rundkę wprowadzającą na zajęciach indywidualnych i grupowych.


Liczba stron: 33 (ebook, plik pdf do wydruku).
Uwaga! Ten materiał jest w formie elektronicznej.
Zobacz przykładowe strony:


Anna Piotrowicz - psychologAnna Piotrowicz
Psycholog, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji oraz w trakcie szkolenia zaawansowanego TSR, pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzinami, zawodowo związana z instytucjami oświatowymi i pieczą zastępczą, pracuje także w gabinecie prywatnym, trener TUS, terapeuta “Empathy Dolls“, praktyk metody Kids Skills, trener Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, autorka i współautorka pomocy terapeutycznych i edukacyjnych.

6 opinii dla Alfabet Dobrych Aktywności – karty pracy

 1. Anonimowo (zweryfikowany)

  Super

 2. Katarzyna S. (zweryfikowany)

 3. Hanna (zweryfikowany)

 4. Aleksandra M. (zweryfikowany)

  Bardzo polecam!

 5. Anonimowo (zweryfikowany)

 6. Agnieszka K. (zweryfikowany)

  W tej wersji wydruk jest nieopłacalny. Przydałaby się wersja do druku.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *