Niezbędnik małego pacjenta (Karty pracy wspierające podczas choroby i pobytu w szpitalu)

(1 opinia klienta)

35,00 

SKU: pdz-boo-003 Kategoria:

Opis

Niezbędnik małego pacjenta (Karty pracy wspierające podczas choroby i pobytu w szpitalu) został stworzony z myślą o wszystkich dzieciach, które zmagają się z chorobą i ich rodzicach, opiekunach. Aby odczarować miejsce, jakim jest szpital, aby oddać dziecku tyle sprawczości i poczucia kontroli, nad tym, co się dzieje z jego umysłem ciałem, ile tylko można, aby wywołać uśmiech na jego twarzy i przybliżyć pracę specjalistów, którzy dbają o to, aby jak najszybciej powróciło do zdrowia.

Stan chorobowy jest dla wszystkich sytuacją stresową, trudną do przeżycia i niewątpliwie wymagającą zaangażowania rodziców i  opiekunów. Dzieci dowiedzą się, co się dzieje z ich ciałem, kiedy się czegoś boją bądź czują stres.

Niezbędnik ma na celu pomagać małemu pacjentowi przebyć chorobę/pobyt w szpitalu, dlatego też ważne było dla nas umieszczenie list pomocowych na spędzanie czasu w szpitalu. Konkretne propozycje do sprawdzenia przez dziecko, zaproszenia nowego koleżanki, kolegi z sali chorych do wspólnej zabawy bądź pobycie razem z rodzicem czy opiekunem, koncentrując się na tym, co jest możliwie przyjemne w odczuwaniu, dające namiastkę zabawy w naturalnym środowisku poza szpitalem.

Specjalnie przygotowany zestaw może stać się lekarstwem na:

  • nudę
  • trudne i często niezrozumiałe dla dziecka różne emocje, które jemu towarzyszą
  • samotność, strach, lęk w szpitalu

Niezbędnik to kopalnia pomysłów na spędzanie czasu!

Pozwoli także spotkać pomysły i marzenia, które mogą zainspirować dziecko do wyprawy w krainę kreatywności i zabawy – szczególnie ważnej w sytuacjach trudnych. Istotnym elementem oraz tym samym częścią Niezbędnika jest szereg zadań, które zapraszają do spojrzenia wgłąb siebie i odnalezienia zasobów oraz umiejętności pomocnych w poradzeniu sobie z sytuacją choroby.

Różnorodność form, aktywności proponowana w Niezbędniku wiąże się z naszym przekonaniem, iż każde dziecko ma osobiste preferencje do radzenia sobie z trudnościami i będzie zainteresowane innymi propozycjami ćwiczeń.

Oddzielną część Niezbędnika stanowi dodatek dla rodziców i opiekunów, który przeprowadza ich przez lęki i niepokoje dzieci, mogące im towarzyszyć przed hospitalizacją oraz w jej trakcie. W pigułce zatem umieszczone zostały pewne drogowskazy, które mogą być pomocne przy wspieraniu dziecka.

Ten tytuł to niezbędny element wyposażenia szpitalnej torby.

Karty pracy do samodzielnego wydruku.
Uwaga! Ten materiał jest w formie elektronicznej.
Liczba stron: 86. Zobacz przykładowe strony:


AUTORKI

Anna Piotrowicz - psychologAnna Piotrowicz
Psycholog, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji oraz w trakcie szkolenia zaawansowanego TSR, pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzinami, zawodowo związana z instytucjami oświatowymi i pieczą zastępczą, pracuje także w gabinecie prywatnym, trener TUS, terapeuta “Empathy Dolls“, praktyk metody Kids Skills, trener Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, autorka i współautorka pomocy terapeutycznych i edukacyjnych.

Paulina SkalskaPaulina Skalska
Pedagog – terapeuta na emigracji. Życiowo mama niezwykłej dziewczynki, matka zastępcza dla kotopsa Gucia i żona Rakiety. Lubi herbatę z cukrem, czekoladę i dobre książki. Najlepiej w połączeniu 3 w 1. W wolnych chwilach wielbicielka kina kanapowego i kreatorka dziecięcej mody przy maszynie.

 

Informacje dodatkowe

Wydawnictwo

Bookarnik

Ilość stron

86

1 opinia dla Niezbędnik małego pacjenta (Karty pracy wspierające podczas choroby i pobytu w szpitalu)

  1. Aleksandra M. (zweryfikowany)

    Bardzo polecam!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *