Nastolatki a konflikt – Karty pracy

(9 opinii klienta)

39,00 

SKU: pdz-pdy-015 Kategoria:

Opis

Nastolatki a konflikt – Karty pracy dla nauczycieli, psychologów, rodziców do pracy z nastolatkami. Materiał jest doskonałą podstawą do prowadzenia zajęć grupowych (większość ćwiczeń skierowana jest do grupy), można je jednak wykorzystać także w pracy indywidualnej. (Liczba stron: 75, format: pdf. Po zakupie otrzymasz 2 pliki – wersję standardową i wersję oszczędnego druku, z białym tłem stron.)

Gry i ćwiczenia zawarte w tych kartach pracy mają na celu:

 1. Pokazać znaczenie podobieństw i różnic. Wiele konfliktów wynika z tego, że brakuje nam zrozumienia dla innych ludzi – ich wyznania, wyglądu, poglądów, zainteresowań, talentów itd. To, co czyni nas niepowtarzalnymi, może, ale nie musi być źródłem konfliktu. Rozwijanie w nastolatku zrozumienia i wrażliwości na innych jest fundamentem efektywnego radzenia sobie z konfliktami. Przypomnij mu, że gdyby w drużynie jakiejkolwiek zespołowej gry byli tylko bramkarze lub napastnicy, to prawdopodobnie nie odnosiłaby ona zbyt dużych sukcesów. Różnorodność daje drużynom wyraźną przewagę. Ćwiczenia przedstawione w e-booku pomogą nastolatkowi odkryć i docenić różnorodność ludzi w jego otoczeniu.
 2. Pomóc zrozumieć konflikt. Konflikt jest naturalnym zjawiskiem w rodzinie, szkole czy grupie przyjaciół. Ćwiczenia opisane w e-booku pozwolą nastolatkowi doświadczyć prawdziwego konfliktu, opracować sposoby na znalezienie rozwiązań i poznać narzędzia, które pozwolą mu w przyszłości patrzeć na konflikt jak na szansę.
 3. Poprawić komunikację. Skuteczna komunikacja, w szczególności umiejętność słuchania i angażowania się w prawdziwy dialog, może przekształcić konflikt w dyskusję. Zaproponowane ćwiczenia dostarczą nastolatkowi wiedzy na temat znaczenia komunikacji i stworzą okazje do ćwiczenia umiejętności skutecznej komunikacji.
 4. Zwiększyć umiejętność radzenia sobie z emocjami. Empatia, wrażliwość i umiejętność radzenia sobie z emocjami mogą pomóc nastolatkowi w bardziej efektywnym współdziałaniu. Ćwiczenia przedstawione w e-booku pozwolą nastolatkowi zbudować lepszą świadomość siebie i innych.
 5. Uczyć współpracy. Gotowość do poszukiwania rozwiązań korzystnych dla obu stron w trakcie konfliktu można określić jako skłonność do współpracy. Osoby zaangażowane w konflikt muszą traktować siebie nawzajem z szacunkiem. Czasami wymaga to zmiany głęboko zakorzenionych założeń, które wpływają na to, jak rozumiemy sytuację, a następnie podjęcia działań. Zaproponowane ćwiczenia pomogą nastolatkowi doświadczyć prawdziwego konfliktu i tego, jak ważna jest wspólna praca nad tworzeniem rozwiązania konfliktu.

Uwaga!
Ćwiczenia i zabawy pozostaną tylko grami, jeśli ich nie omówisz. Przygotuj się do zajęć, opracuj wcześniej materiały, zastanów się, w jaki sposób młodzi ludzie mogą zareagować na Twoje propozycje. W instrukcji są zawarte pytania do dyskusji. Możesz też przygotować inne pytania, dostosowane do potrzeb danej grupy lub celu ćwiczenia. Wyznacz limit czasu na dyskusję. Skup uwagę nastolatków na znaczeniu i celu zaproponowanej gry. Zachęć ich do wzięcia odpowiedzialności za wywołanie sensownej rozmowy. Pamiętaj, by nie wprowadzać zbyt szybko własnych opinii i spostrzeżeń. Zachowaj płynność dyskusji, ale nie krępuj się też robić przerw, kiedy młodzi ludzie formułują swoje pomysły i wnioski. Zakończ dyskusję, gdy wszystkie najważniejsze kwestie zostaną poruszone.

Po zakupie otrzymasz dwa pliki pdf – wersję oryginalną i wersję oszczędnego druku (z białym tłem stron).


Nastolatki a konflikt – Karty pracy | Liczba stron: 75 (plik pdf do własnego wydruku)
ISBN 978-83-67092-18-0
Uwaga! Ten materiał jest w formie elektronicznej

Zobacz przykładowe strony:


Daria JęczmińskaDaria Jęczmińska – psycholog, terapeuta TSR, praktyk metody Kids Skills, dziennikarz. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunkach psychologia oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Pracowała w magazynie psychologicznym „Charaktery”. Współpracuje z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i innymi instytucjami edukacyjnymi, gdzie prowadzi zajęcia z kompetencji miękkich, psychologii rodziny, psychologii wychowawczej oraz psychologii emocji.

9 opinii dla Nastolatki a konflikt – Karty pracy

 1. Gosia M. (zweryfikowany)

  Rzetelne informacje,wiadomo co kupujemy,bardzo przydatny materiał

 2. Anonimowo (zweryfikowany)

  Cenna pomoc w codziennej pracy, mnóstwo inspiracji

 3. Agnieszka W. (zweryfikowany)

 4. Izabela M. (zweryfikowany)

 5. Gosia M. (zweryfikowany)

  Bardzo fajne i pomocne materiały

 6. Magdalena Maślarz (zweryfikowany)

 7. Renata Pusz (zweryfikowany)

 8. Anna F. (zweryfikowany)

  Bardzo dziękuję za tak świetne narzędzie pracy. Jestem bardzo wdzięczna za pomoce z których tak chętnie korzystam.

 9. Barbara (zweryfikowany)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.