Nasza placówka powstała w 2008 roku jako miejsce dedykowane przede wszystkim dzieciom i młodzieży wymagającym diagnostyki, konsultacji i terapii w kierunku autyzmu, FAS, ADHD oraz Zespołu Aspergera. Celem naszej działalności jest także pomoc rodzicom takich dzieci, którzy w Ośrodku mogą skorzystać z warsztatów oraz pomocy grup wsparcia. Gwarantujemy Państwu fachową pomoc dzięki wykształceniu i wieloletniemu doświadczeniu naszej kadry psychoterapeutów, psychologów oraz pedagogów.

Pozytywne efekty terapii indywidualnych i grupowych

Nauka potwierdza pozytywne efekty płynące z przeprowadzania grupowych i indywidualnych terapii dzieci z Aspergerem, ADHD, FAS oraz autyzmem. W zależności od problemu i konkretnego przypadku, nasi specjaliści stosują różne metody, które mają na celu wzmocnić więzi społeczne u dzieci i uczyć rozładowywać ich napięcie i agresję. Oczywiście to tylko namiastka efektów, które można osiągnąć. Wielu rodziców nie wie jednak, z jakim dokładnie problemem zmaga się ich pociecha, dlatego pierwszym etapem jest diagnoza.

Diagnostyka

Dzięki przeprowadzeniu badań oraz dogłębnemu zanalizowaniu zachowania, możliwe jest dowiedzenie się, z jakim dokładnie problemem zmaga się dziecko. Dlatego też w naszym Ośrodku oferujemy Państwu możliwość diagnozy w kierunku autyzmu, ADHD, FAS oraz Zespołu Aspergera. Rozpoznanie przeprowadzają wykwalifikowani i doświadczeniu psychoterapeuci, którzy następnie zalecają rodzicom podjęcie odpowiednich kroków pozwalających nie tylko na odnalezienie się w rzeczywistości dziecku, ale również samym opiekunom. Właśnie dlatego nasza oferta obejmuje również warsztaty dla rodziców dzieci z autyzmem oraz pozostałymi, wymienionymi powyżej jednostkami chorobowymi. Celem takich zajęć jest wyposażenie opiekunów w praktyczne umiejętności, dzięki którym będą w stanie zrozumieć swoje dziecko oraz zachowywać się tak, aby budować z nim pozytywną relację. Zajęcia prowadzone są przede wszystkim w Warszawie i Krakowie.

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą naszego Ośrodka, albo mają dodatkowe pytania, serdecznie zachęcamy do kontaktu.

[wpgmza id=”16″]