Coraz bliżej siebie. W poszukiwaniu własnej tożsamości. Tom I

(8 opinii klienta)

39,00 

SKU: pdz-aku-001 Kategoria:

Opis

Kim jestem? Co czuję? Co jest dla mnie ważne?
Jakie są moje marzenia, plany, nadzieje i pragnienia?
Jaki ślad chcę zostawić w świecie?
Jak buduję relacje? Jaki jest sens mojego życia?

Jeśli choć raz zadałeś sobie któreś z tych pytań, ta książka jest dla Ciebie.

Ćwiczenia zawarte w e-booku (88 stron, format: pdf) przeznaczone są dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Materiał może być pomocny w pracy wychowawcy, pedagoga oraz terapeuty dzieci i młodzieży.

W środku:

 • Emocje jako drogowskazy
 • Moje wartości
 • Kluczowe przekonania
 • Co jest w Twoim plecaku?
 • Błędne koła przekonań
 • Strategia przepakowywania plecaka
 • Potrzeby
 • Decyzje

Erik Erikson w swojej teorii rozwoju psychospołecznego twierdził, że w wieku nastoletnim człowiek ma do wykonania jedno najważniejsze zadanie: odnaleźć własną tożsamość.
To czas, kiedy bierzemy pod lupę to, kim byliśmy i jak żyliśmy do tej pory. Sprawdzamy, czego chcemy, co przyjmujemy za “nasze”. Od tego momentu nie tyle jesteśmy tym, czym inni kazali nam być, co sami stajemy się sobą. W tym czasie potrzebujemy odkryć nasze emocje, potrzeby, przekonania i wartości. Zaczynamy podejmować ważne decyzje, budować trwałe relacje, wcielać marzenia w rzeczywistość. To fascynujący czas odkrywania! Żeby Ci w tym pomóc, chcemy zaprosić Cię w podróż. Pójdziemy drogą, która zaprowadzi Cię prosto do domu: do najgłębszych zakamarków Twojego serca.


Liczba stron: 88 (format: e-book, plik pdf do własnego wydruku). | ISBN: 978-83-67092-02-9
Zobacz przykładowe strony:


AUTORKI

Agata KulczyckaAgata Kulczycka
Z wykształcenia jestem psychoterapeutką nurtu integratywnego, nauczycielką języka angielskiego, pedagogiem, a także doradcą zawodowym i rodzinnym. Zawodowo uczę angielskiego oraz prowadzę terapię nastolatków i dorosłych.
Joanna KucharskaJoanna Kucharska
Z wykształcenia jestem pedagogiem, doradcą rodzinnym i zawodowym oraz terapeutką dzieci i młodzieży. Na co dzień pracuję jako wychowawczyni grup w bursie szkolnej i internacie dla dzieciaków z wadami słuchu.
Składak FundacjaFundacja Składak
Jesteśmy częścią zgranego zespołu, jakim jest Fundacja Składak. Głównym celem Fundacji jest to, aby być blisko człowieka, wraz z jego potrzebami, wyzwaniami, emocjami, doświadczeniami i duchowością. Prowadzimy działania psychoedukacyjne, indywidualne sesje psychoterapeutyczne, warsztaty rozwojowe, a także kursy ewangelizacyjne i rekolekcje.

8 opinii dla Coraz bliżej siebie. W poszukiwaniu własnej tożsamości. Tom I

 1. Anonimowo (zweryfikowany)

  Polecam także dla osoby dorosłej

 2. Emilia Wójtowicz (zweryfikowany)

 3. Aneta Wróblewska (zweryfikowany)

 4. Anonimowo (zweryfikowany)

 5. Agnieszka Bucka (zweryfikowany)

 6. Anita N. (zweryfikowany)

  Świetne narzędzie do pracy z dziećmi i młodzieżą.

 7. Andrzej

  Profesjonalne opracowanie dla nie-tylko profesjonalistów. Młodzi ludzie, wykorzystując proponowane scenariusze, mogą popracować indywidualnie lub w grupach. Nauczyciele mogą wykorzystać materiał na godzinach wychowawczych.
  Przyjazny język, świetna strona graficzna.
  Gratulacje dla autorek

 8. Beata

  Świetna pozycja, która pomaga dziecku lepiej poznać siebie i swoje emocje. Trudne tematy, wymagające dużo przemyśleń i refleksji, wprowadzane są stopniowo i dokładnie wyjaśniane. Pozwala to przeprowadzić z nastolatkiem wnikliwą rozmowę o tym co myśli, przeżywa i jakie są jego cele, pragnienia. Polecam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *