Powrót do szkoły – 5-dniowe wyzwanie

(6 opinii klienta)

20,00 

SKU: pdz-mjd-002 Kategoria:

Opis

Karty są przeznaczone dla specjalistów szkolnych (pedagog, psycholog) do pracy z dziećmi w wieku 8-12 lat, które wróciły do nauki stacjonarnej w szkole. Ćwiczenia (11 stron / kart, plik pdf do wydruku) opierają się o pozytywne myślenie oraz budują umiejętność radzenia sobie ze stresem związanym z powrotem do szkoły. Mogą być realizowane z grupami lub w czasie zajęć indywidualnych. Mogą stanowić punkt wyjścia do rozmowy oraz przybrać formę pracy własnej po zakończonych zajęciach. Wymagają współpracy dziecka z wybranym przez siebie rówieśnikiem. Mają atrakcyjną formę wyzwania – niezwykle popularnej aktywności w ostatnich latach.
*
W obliczu tak popularnych „challenge’y” postanowiłam urozmaicić nieco pracę z dziećmi i młodzieżą. Wyzwanie Powrót Do Szkoły jest przemyślane w taki sposób aby dziecko mogło przez pierwszy tydzień pobytu w szkole przejść przez wszystkie zadania. Można tę aktywność zrealizować też na większą skalę – wybrane klasy, cała szkoła. Warunki w naszych placówkach i ilość godzin naszych etatów stanowią limit.
Dobrej zabawy!

Liczba stron: 11 (plik pdf do wydruku).
Zobacz przykładowe strony:


AUTORKA

Marta Jakubowska-DudekMarta Jakubowska-Dudek
Neuropsycholog, psycholog dziecięcy, diagnosta i terapeuta poznawczo-behawioralny dzieci i młodzieży.
Na co dzień pracuje jako psycholog w Państwowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Szkole Podstawowej i prywatnej poradni rehabilitacyjno-terapeutycznej, prowadzi też swój gabinet stacjonarny pod Warszawą neuropsyma.pl.
Swoje prawie 10-letnie doświadczenie zawodowe zdobywała w różnych placówkach oświaty i zdrowia, zarówno publicznych jak i prywatnych. Specjalistka w obszarze diagnozy i terapii. Pracuje metodami opartymi na dowodach, w ciepłej i swobodnej atmosferze. Prowadzi również Treningi Umiejętności Społecznych.

 

6 opinii dla Powrót do szkoły – 5-dniowe wyzwanie

  1. Anonimowo (zweryfikowany)

  2. Patrycja B. (zweryfikowany)

  3. Aneta Narowska (zweryfikowany)

  4. Anonimowo (zweryfikowany)

  5. Małgorzata K. (zweryfikowany)

    Świetnie przygotowany materiał.!!!

  6. Edyta (zweryfikowany)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *